Közlemény az adózó rendelkezése szerint a kedvezményezett részére átutalt összeg felhasználásáról:

KOZ2021

Egyszerűsített éves beszámoló - 2022:

KOZ2020

Egyszerűsített éves beszámoló - 2021:

KOZ2019

Egyszerűsített éves beszámoló - 2020:

Beszámoló

ALAPÍTVÁNY

Kérjük támogassa alapítványunkat adója 1 %-ával!

18541667-1-09

Gondosodni kegyeskedjék ...” Alapítvány a hallássérültek debreceni iskolájáért

Jelenleg a kuratórium tagjai:

1.      Csóka Pálma elnök

2.      Vizi Ildikó  titkár

3.      Hajzerné Pocsai Zsuzsa

4.      Nánási Erzsébet

5.      Pásku Tibor

Alapítványunk számlaszáma:11600006-00000000-83388462

Adószáma: 18541667-1-09

Telefon: (52) 531-766

e-mail:titkarsag@szechalt-deb.edu.hu

Az intézmény alapítványát 20 évvel ezelőtt Sulyok Ivánné, Rácz Tiborné, Vértessyné Agárdi Anikó alapította a hallássérültek debreceni oktatásának 90. évfordulója alkalmából. Az alapítvány működésével kapcsolatos mindenféle változás és változtatás lehetősége az alapítók hatáskörébe tartozik.

Az alapítvány célja:
Segítse a hallássérültek debreceni iskolájának tartalmi megújulását. Az iskola alapfeladaton túli nevelését, képzési lehetőségeit továbbfejlessze.
A hallássérült gyermekek társadalmi habilitációjához nélkülözhetetlen képzettség megszerzését sokoldalúan biztosítsa iskolai keretek között.

Kuratóriumunk az alapítvány céljával összhangban próbálta a támogatásokat mindig a legfontosabb eszközökre és a legrászorultabb gyermekek, tanulók megsegítésére felhasználni.
Az eltelt évtizedben évenként 800.000-Ft-tól - 1.000. 000-Ft-ig gazdálkodhattunk, amely összeg nagyon sokat segített tanulóinknak, akiknek 60-70%-a halmozottan hátrányos.

Támogatóink:

Szalóki Gold KFT

Limuzin Autóház KFT

Acustikus KFT

Kereskedelmi KFT

Andromedic KFT

Ygomi Europe KFT

Egyéni adományként 2012-ben Császár Lívia Ibolya nénitől kaptunk

500.000.-Ft-ot.

Évről évre a legnagyobb bevételi forrásunk az Szja 1%-ának adó-visszatérítése.
      (tanulóink a város egész területén terítik az 1%-os borítékokat)

Az elmúlt 10 évben nyújtott támogatások:

A tanulók étkezési költségei valamennyi országos tanulmányi és sportversenyen.

Az erdei iskola költségeinek támogatása (útiköltség, programok).

A tanulmányi kirándulás költségeinek a finanszírozása az arra rászoruló tanulóknak.

Az intézmény helyiségeinek átalakítása az új feladatoknak megfelelően (rajzterem, logopédiai foglalkoztatók, szenzomotoros tornaszoba).

A pedagógiai szakszolgálat Szélcsengő című kiadványának a költségei.

A szenzomotoros torna foglalkozásainak költségei.

Udvari játékok felújítása és újak telepítése, kialakítása.

A kollégium és a betegszoba bútorzatának a megújítása (emeletes ágyak, ülőgarnitúra,függönyök, szőnyegek, stb.).

A diákönkormányzatnak nyakkendő (iskolai emblémával hímezve) vásárlása

(160 db nyakkendő, tanulóknak és tanároknak), amely az iskola közösségéhez való tartozást jelképezi.

A karácsonyi ünnepség szervezésének költségei, és ajándékok vásárlása az óvodai és kollégiumi egységeknek.

2009-től minden évben részt veszünk a „Köszönjük Sió!” Pályázaton, amelyen az iskola alapítványa a felsőbb osztályos tanulók rajzaival (25 db) pályázhat iskolatáskákra az arra rászoruló leendő 1. osztályos tanulóknak.

A tanulók minden évben nagyon szép, és ötletes képeket készítenek, köszönet a tanulóknak és a rajzszakos kolléganőknek a lelkiismeretes munkájukért.

Farkas Attila, Kóka Tibor, Nagy Tibor, Milák Arnold a Sió pályázat nyertesei 2009.

Kuratóriumunk minden évben meghirdeti „Az iskola jeles diákja” című pályázatot. Pályázhatnak az osztályfőnökök, a szaktanárok, a diákönkormányzat és javaslatot tehetnek a kuratórium tagja is. A kuratórium a diákpolgármester bevonásával hozza meg a döntését.

KOZ2018

Egyszerűsített éves beszámoló - 2019:

Beszámoló

KOZ2017

Egyszerűsített éves beszámoló - 2018:

KOZ2016

Egyszerűsített éves beszámoló - 2017: